Hakkımızda

Makvera Mimarlık & Danışmanlık

Makvera Mimarlık  2016 yılında Müslüm Kuş tarafından kurulmuştur. Çekmeköy Ağaoğlu My Country’de ki Özince Çifti Villa Tasarımı, Ege Yapı Batışehir Sitesinde bulunan daire tasarımları gibi yapılar,Makvera’nın ilk yıllarında inşa edilen ve ses getiren projelerindendir. Deneyimli ekibiyle İstanbul merkez ofisi ile ulusal ve uluslar arası mimari ve iç mimari proje üretimine devam etmektedir.

Mimari pratikleriyle Makvera, tasarım süreçlerini insanlar için üretime odaklar. Makvera ,İnsan ile ilgili olan her konunun mimarlığı etkilediği bilincinde olduğu için iç mimarlığı düşünürken insanı ve toplumu düşünmenin önemine inanır. Bu bağlamda Makvera’da yapılan mimarlık pratiği, mekanın örgütlenmesi ve mekanın insanların daha iyi yaşaması için nasıl oluşturulacağı üzerine kafa yormak üzerine kurulur.


Makvera Architecture was founded in 2016 by  Müslüm Kuş. Cekmekoy Agaoglu My Country, Ege Yapı Batişehir Sitesi, are built in the first years of Makvera’s projects. With his experienced team, he continues to produce national and international architectural and interior architecture projects with its head office in Istanbul.

With its architectural practices, Makvera focuses on design processes for people to produce. Conscious of the fact that every location related to man affects masonry, architecture believes in the importance of thinking people and society while thinking. In this context, the practice of architecture in Makvera is based on organizing the space and thinking about how the space will be created for people to live better.